Шановні платники податків, ГУ ДПС у Львівській області надає роз’яснення щодо особливостей заповнення декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності). Зокрема,
у графах:
1. У разі наявності об'єктів оподаткування, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які входять до складу різних територіальних громад (відповідають різним кодам за КАТОТТГ адміністративно-територіальних одиниць), але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним відповідним контролюючим органом, кількість податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі - Податкова декларація) відповідає кількості адміністративно-територіальних одиниць.
2 Зазначається номер Податкової декларації арабськими цифрами.
3 Заповнюється у разі подання Податкової декларації за нововідведені (придбані) земельні ділянки або за новоукладеними договорами (починаючи з (число/місяць)).
4 Заповнюється у разі уточнення податкових зобов'язань (з урахуванням уточнень з (число/місяць)).
5 Зазначається місяць у разі подання Податкової декларації відповідно до пункту 286.3 статті 286 розділу XII Кодексу.
6 Зазначається код за ЄДРПОУ платника податку.
7 Заповнюється за бажанням платника податків.
8Назва контролюючого органу за місцезнаходженням адміністративного центру територіальної громади, на території якої знаходяться земельні ділянки.
9 Зазначається код за КАТОТТГ території територіальної громади, на території яких розташовано(і) земельна(і) ділянка(и).
10 Інформація щодо категорії / цільового призначення земельних ділянок, згідно з Класифікатором видів цільового призначення земельних ділянок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року N 821 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України".
11 Зазначається вид права: 1 - власність; 2 - постійне користування; 3 - оренда, 4 - право на земельну частку (пай).
12 Зазначається частка днів у місяці, розрахована за формулою: кількість днів володіння або користування у місяці / загальна кількість днів у місяці. Зазначається у форматі з чотирма десятковими знаками.
13 Зазначається код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці, на території якої розташована(і) земельна(і) ділянка(и), та адреса місця розташування земельної ділянки.
14 За потреби кількість рядків може бути збільшено або зменшено.
15 Зазначається площа земельної ділянки: розташована за межами населеного пункту - у га, в межах населеного пункту - у кв. метрах. Одночасне заповнення у одному рядку колонок 12 та 13 у розділі I, 13 та 14 у розділі II не допускається.
16 Зазначається нормативна грошова оцінка з урахуванням кумулятивної величини коефіцієнта індексації, що застосовується з дати останньої затвердженої нормативної грошової оцінки: у разі проведення оцінки земельної ділянки зазначається оцінка одиниці площі земельної ділянки, якщо оцінку не проведено, то зазначається оцінка одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області. Одночасне заповнення у одному рядку колонок 14 та 15 у розділі I, 15 та 16 у розділі II не допускається.
17 Зазначається ставка податку відповідно до рішення органу місцевого самоврядування.
18 Для декларації за місяць річна сума розраховується як для декларації за рік, а у колонці розділу III, що відповідає звітному місяцю, зазначаються показники за звітний місяць.
19 Зазначається код пільги відповідно до довідника пільг.
20 Зазначається розмір пільги у відсотках відповідно до законодавства та/або рішення органів місцевого самоврядування, згідно з яким надано пільгу.
21 Зазначається строк користування податковою пільгою у звітному періоді - число, місяць, рік початку та закінчення користування пільгами у форматі дд.мм.рррр. У разі коли строк користування податковою пільгою встановлений до початку звітного періоду і продовжується після його закінчення, такий строк збігається з датою початку та закінчення зазначеного періоду.
22 Зазначається сума пільги, розрахована пропорційно до періоду користування пільгою.
23 Зазначається відповідно до договору оренди, але з урахуванням норм пункту 288.5 статті 288 розділу XII Кодексу.
24 Значення колонки 3 рядка 3 розділу III має відповідати значенню колонки 23 рядка 2 розділу I або колонки 18 рядка 2 розділу II.
25 Рядки 4 - 8 заповнюються у разі уточнення податкових зобов'язань, зокрема за нововідведеними (придбаними) земельними ділянками або за новоукладеними договорами протягом звітного року.
26 Зазначається сума нарахування до збільшення податкового зобов'язання у зв'язку зі змінами об'єкта оподаткування та/або бази оподаткування (на підставі даних, внесених до відповідних державних реєстрів) при поданні Податкової декларації після закінчення граничного строку подання, але з урахуванням норм пункту 286.4 статті 286 розділу XII Кодексу. Рядок заповнюється тільки у Податкових деклараціях з відміткою "звітна", "нова звітна", "уточнююча", у яких у рядку 1.1, у рядках 4 та 5 розділу III зазначено поточний рік.
27 Зазначається розмір штрафної санкції, що застосовується в разі заниження у раніше поданій Податковій декларації суми податкових зобов'язань, що самостійно узгоджується платником, визначеної згідно з нормами підпунктів "а" або "б" абзацу четвертого пункту 50.1 статті 50 глави 2 розділу II Кодексу (якщо сума недоплати визначена Податковою декларацією з відміткою "звітна", "нова звітна", застосовується штраф у розмірі 5 відсотків, якщо з відміткою "уточнююча", - у розмірі 3 відсотків).
28 Нараховується платником самостійно відповідно до підпункту 129.1.3 пункту 129.1 та абзацу третього пункту 129.4 статті 129 глави 12 розділу II Кодексу.
29 Зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи або серія (за наявності) та номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті.