У Головному управлінні ДПС у Львівській області надали відповіді на запитання стосовно роботи РРО/ПРРО, з якими найчастіше звертаються до податківців суб’єкти господарювання.
- Скільки загалом у ГУ ДПС у Львівській області зареєстровано РРО та ПРРО? Скільки впродовж цього року? Яким із них надають перевагу суб’єкти господарювання Львівської області?
Станом на 20.08.2023 зареєстровано 40 318 РРО з них 17 142 класичних РРО та 23 176 програмних РРО. З початку року 2 288 класичних РРО та 7 787 програмних РРО.
Платники податків віддають перевагу саме програмним РРО, оскільки можна користуватись безкоштовно, а також використовувати на будь-яких зручних гаджетах, таких як телефон, планшет, ноутбук і комп’ютер.
- Як зареєструвати касира для ПРРО?
Суб’єкт господарювання може проводити розрахункові операції на ПРРО самостійно або визначати уповноважених осіб (касирів).
Особа може здійснювати розрахункові операції на ПРРО з використанням електронного підпису такої особи або електронної печатки суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО, після внесення даних про сертифікати до Реєстру програмних РРО, подавши форму 5-ПРРО.
Розрахункові операції на ПРРО можуть проводити лише ті особи, сертифікати електронних підписів та/або печаток яких внесені до Реєстру щодо такого ПРРО.
Дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються ПРРО, вносяться до Реєстру програмних РРО на підставі поданих суб’єктами господарювання в електронній формі повідомлень про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за формою № 5-ПРРО.
- Чи працює ПРРО, якщо немає інтернету?
Якщо при заповненні Розділу 5 форми 1-ПРРО суб’єкт господарювання проставив позначку, що за відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО може працювати в режимі офлайн– у такому випадку, коли не буде Інтернету ПРРО автоматично перейде в режим офлайн.
Відлік часу, протягом якого ПРРО працював у режимі офлайн, починається від дати та часу, зазначених у повідомленні про проведення розрахункових операцій в режимі офлайн з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн» до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», а також від дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн» до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», якщо в період між такими строками фіскальним сервером Державної податкової служби не було зареєстровано розрахункових документів в режимі онлайн-обміну.
Режим офлайн на ПРРО може тривати не більше ніж 36 годин безперервно і не більше ніж 168 годин протягом календарного місяця. Для цього в налаштуваннях ПРРО є лічильники часу офлайн режиму по яких можна зорієнтуватись скільки ще часу можна працювати щоб не перевищити ліміти часу офлайн.
- Які є способи отримання фіскального чеку покупцем за оплачені товари чи послуги через ПРРО?
Суб'єктом господарювання фіскальний чек за оплачені товари (послуги) через ПРРО надсилається покупцю такими способами: електронною поштою (e-mail), Viber, Telegram, WhatsApp, або SMS, при цьому на пристрої з якого будуть надсилатись чеки, повинна бути встановлена відповідна програма. Також фіскальний чек можна роздрувати на принтері або з пристрою покупця його можна сфотографувати чи зісканувати Qr- код з екрану продавця.
- Умови реєстрації ПРРО для ФОП який надає послуги з використанням Інтернет із власної квартири
У разі, якщо місце проживання фізичної особи – підприємця (ФОП) є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то ФОП має подати до контролюючого органу повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (форма № 20-ОПП), повідомивши про місце проживання як про об’єкт оподаткування, після чого на такий об’єкт може бути зареєстровано реєстратор розрахункових операцій (РРО) та/або ПРРО.
- Чи можна перевірити чеки, що видаються ПРРО?
Пошук чеків, виданих програмним реєстратором розрахункових операцій (ПРРО), можна здійснити на сайті ГУ ДПС України за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check та заповнити поля в меню пошуку. При цьому чеки, видані ПРРО в режимі онлайн, доступні для пошуку відразу після їхньої реєстрації на фіскальному сервері, тобто одразу після завершення розрахунку між покупцем і продавцем. А чеки, видані ПРРО в режимі офлайн доступні для перегляду після того як вони будуть передані ПРРО до Cистеми обліку даних РРО.
- Чи необхідно скасовувати апаратний касовий РРО, якщо встановили програмний РРО
Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання разом з апаратним ще й програмного реєстратора розрахункових операцій. Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний), засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». У разі якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.
- Як здійснити перереєстрацію ПРРО у тому числі в разі зміни найменування або адреси господарської одиниці
- У разі зміни найменування (прізвища, імені, по батькові), найменування юридичної особи або адреси господарської одиниці потрібно подати заяву за ф 1-ПРРО з позначкою «Перереєстрація». Подавати заяву на переєстрацію потрібно за умови, що зареєстровано всі чеки та закрита зміна в ПРРО.
Якщо у вас виникли запитання стосовно РРО чи ПРРО, їх Ви можете задати телефонами «гарячих ліній», які працюють у Головному управлінні ДПС у Львівській області.