На чергове засідання правління Громадської ради при ГУ ДПС у Львівській області було запрошено начальника відділу фактичних перевірок Романа Гелона та заступника начальника Львівського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління юридичних осіб Юлію Дзюдзь.
У ході засідання Роман Гелон наголосив, що законом №3219 внесено зміни в частині застосування відповідальності за порушення вимог Закону про РРО.
Так, з 1 жовтня відновлено відповідальність суб’єктів господарювання за здійснення готівкових розрахунків без застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Водночас, до закінчення воєнного стану, але не пізніше ніж до 1 серпня 2025 року для ФОП – єдинників неплатників ПДВ встановлено зменшений розмір штрафів за незастосування РРО чи ПРРО, невидачу розрахункового документа або видачу його на неповну суму покупки. Розмір штрафу – 25 % вартості проданих товарів чи послуг за вчинене вперше порушення і 50% за кожне наступне.
Для інших суб’єктів господарювання штрафні санкції складають 100% та 150% відповідно.
Крім цього, Роман Гелон поінформував членів правління про випадки, коли РРО чи ПРРО не застосовується.
Це ФОП І групи, ФОП, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking, а також ФОПи ІІ-ІV груп, які здійснюють торгівлю на селі за таких умов:
· річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує 1 млн грн;
· торгівля здійснюється не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами;
· СГ не здійснює дистанційну торгівлю товарами;
· орган місцевого самоврядування не прийняв рішення про обов’язкове застосування РРО.
Юлія Дзюдзь розповіла присутнім про питання щодо здійсненню операцій продажу відходів і брухту чорних та кольорових металів, які утворилися внаслідок переробки, обробки, плавлення сировини на виробництві.