Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Питання – відповіді, які найчастіше запитують платники податків 

опубліковано 03 травня 2024 о 10:13

Нещодавно в  Головному управлінні ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Порядок заповнення податкової декларації з екологічного податку». 

На запитання платників податків відповідала головний державний інспектор відділу адміністрування рентної плати та екологічного податку управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС  у Львівській області Наталія Холодняк.

 

Як виправити помилки, допущені у рядку 2 податкової декларації екологічного податку та рядках 3 додатків 1, 2, 3 до неї, якщо в них невірно зазначено код за КАТОТТГ?

У випадку прийняття податкової декларації екологічного податку (далі – Декларація) разом з додатками 1, 2, 3 з помилкою, допущеною у коді за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі – КАТОТТГ), платнику податків необхідно подати уточнюючу Декларацію, в якій відобразити відсутність податкових зобов’язань з екологічного податку за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти та розміщення відходів в КАТОТТГ яких допущено помилку. 

Одночасно платнику необхідно подати Декларацію з коректними кодами за КАТОТТГ у рядку 2 Декларації та рядках 3.1 і 3.2 рядка 3 додатків 1, 2, 3.

 

До якого органу ДПС подається податкова декларація екологічного податку та як сплачується екологічний податок СГ, який здійснює на територіях (одного або декількох) населених пунктів, що входять до складу однієї територіальної громади, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення відходів та який код КАТОТТГ зазначається в Декларації та додатках до неї?

Суб’єкт господарювання за здійснення на територіях (одного або декількох) населених пунктів, що входять до складу однієї територіальної громади, викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення відходів подає одну податкову декларацію екологічного податку (далі – Декларація) до органу ДПС, який обслуговує територіальну громаду, до якої входить(ять) такий(і) населений(і) пункт(и).

Разом з декларацією подаються окремі Додатки 1, 2, 3 по кожному об’єкту оподаткування та окремий Додаток 1 щодо викидів двоокису вуглецю.

Рядок 2 Декларації та рядок 3 Додатків 1 – 3 заповнюються згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 зі змінами та доповненнями (далі – Кодифікатор).

У рядку «код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці» рядка 2 Декларації зазначається код адміністративно-територіальної одиниці, визначений за Кодифікатором за місцем обліку платника екологічного податку (місцезнаходження контролюючого органу до якого подається Декларація).

У Додатках 1 – 3 , зокрема, у рядку 3 зазначається наступна інформація:

у рядку 3.1 – код територіальної громади, визначений за Кодифікатором на території якої знаходиться об’єкт оподаткування;

у рядку 3.2 – код адміністративно-територіальної одиниці, визначений за Кодифікатором, за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, здійснення скидів у водні об’єкти, розміщення відходів відповідно.

Екологічний податок сплачується до бюджету територіальної громади, до якої входять населені пункти, де розміщені об’єкти оподаткування.

 

Скільки податкових декларацій екологічного податку та додатків 1 – 3 подається та який код КАТОТТГ в них зазначається СГ, який здійснює викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин (у т. ч. двоокису вуглецю) стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення відходів на територіях різних територіальних громад, які обслуговує одна ДПІ?

Одну податкову декларацію екологічного податку, разом з якою подаються окремі додатки 1, 2, 3 по кожному об’єкту оподаткування та окремий додаток 1 щодо викидів двоокису вуглецю (починаючи зі звітного (податкового) періоду, в якому досягнуто граничний обсяг викидів двоокису вуглецю). 

При цьому у рядку «код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці» рядка 2 податкової декларації екологічного податку (далі – Декларація) зазначається код адміністративно-територіальної одиниці згідно з КАТОТТГ за місцем обліку платника екологічного податку (місцезнаходження контролюючого органу до якого подається Декларація).

У Додатках 1 – 3 , зокрема, у рядку 3 зазначається наступна інформація:

у рядку 3.1 – код територіальної громади, визначений за КАТОТТГ на території якої знаходиться об’єкт оподаткування;

у рядку 3.2 – код адміністративно-територіальної одиниці, визначений за КАТОТТГ, за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, здійснення скидів у водні об’єкти, розміщення відходів відповідно.

 

Як заповнюються рядки 1.1, 1.2 податкової декларації екологічного податку та рядки 1.1, 1.2, 4 - 5.2 додатків до неї у випадку виправлення помилок за минулий звітний період у складі звітної (звітної нової) декларації?  

Форма Податкової декларації екологічного податку (далі – декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 із змінами та доповненнями. 

Відповідний тип додатка до декларації забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування – викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та інші.

У складі звітної або звітної нової декларації платник має право уточнити лише один із минулих податкових (звітних) періодів, у якому виявлені помилки.

При цьому у декларації та всіх додатках до неї проставляється позначка «Звітна» або «Звітна нова».

У декларації зазначається:

у рядку 1.1 - звітний (податковий) період: квартал – І, ІІ, ІІІ, ІV та рік;

у рядку 1.2 - звітний (податковий) період, що уточнюється: квартал – І, ІІ, ІІІ, ІV та рік.

До декларації подаються додаток(и) за звітний (податковий) період, а також додаток(и), у яких уточнюються задекларовані податкові зобов’язання за минулий (податковий) період, у якому виявлені помилки.

У додатку(ах), у яких визначаються податкові зобов’язання за звітний (податковий) період, зокрема зазначається:

у рядку 1.1 - звітний (податковий) період: квартал – І, ІІ, ІІІ, ІV та рік, а рядок 1.2 – не заповнюється;

у рядку 4 – податкове зобов’язання за податковий (звітний) квартал.

При цьому рядки 5, 5.1, 5.2 додатка(ів) не заповнюються.

У додатку (ах), у яких уточнюються податкові зобов’язання за минулий звітний (податковий) період, зокрема зазначається:

у рядку 1.1 - звітний (податковий) період: квартал – І, ІІ, ІІІ, ІV та рік;

у рядку 1.2- звітний (податковий) період, що уточнюється: квартал – І, ІІ, ІІІ, ІV та рік, 

у рядку 4 – податкове зобов’язання за податковий (звітний) квартал, що уточнюється (з урахуванням помилок);

у рядку 5 – сума податкового зобов’язання, зазначена у рядку 4 додатка раніше поданої декларації, що узгоджується у зв’язку із самостійним виявленням помилки;

у рядку 5.1 – податкове зобов’язання, що збільшується (р. 4 - р. 5);

у рядку 5.2 – податкове зобов’язання, що зменшується (р. 5 - р. 4).

 

Скільки додатків 1, 2, 3 до податкової декларації екологічного податку подається платником екологічного податку, який перебуває на обліку у місті з районним поділом та має декілька розташованих у такому місті джерел забруднення або місць розміщених відходів чи об’єктів?

Кількість додатків 1, 2, 3 до податкової декларації екологічного податку (далі – Декларація) відповідає кількості джерел забруднення (стаціонарних, скидів забруднюючих речовин), спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів за які звітує платник до контролюючого органу).

Разом з тим податкові зобов’язання за двоокис вуглецю декларуються в окремому Додатку 1 до Декларації.