Днями у податковій Львівщини відбулася «гаряча лінія» за участю фахівців управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Львівській області на тему: "Майнові податки для юридичних осіб".
Подаємо матеріали «гарячої лінії».
- Хто має сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
Платниками податку на нерухомість, згідно зі ст. 266.1 Податкового кодексу України є фізичні та юридичні особи, у т. ч. нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Юридичні особи розраховують податок самостійно та декларують його, тобто подають декларацію з податку на нерухоме майно на основі інформації зі згаданого Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно.
- Що є об'єктом оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у т. ч. його частка. Що є житловою, а що нежитловою нерухомістю на підставі п.п. 14.1.129 та п.п. 14.1.1291 ПКУ.
Житлова нерухомість: житлові будинки, жилі будинки садибного типу**, прибудови до житлового будинку, квартири, котеджі, кімнати в багатосімейних (комунальних) квартирах, садові будинки, дачні будинки
Нежитлова нерухомість: будівлі готельні, будівлі офісні, будівлі торгові, гаражі, будинки промислові, склади, будинки для публічних виступів (казино, ігорні дома), господарські (присадибні) будівлі, інші будівлі.
- Які правила оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
Є правила щодо нерухомості, яка знаходиться у частковій або спільній власності (п.п. 266.1.1 ПКУ).
У випадку спільної часткової або спільної сумісної власності нерухомого майна, коли воно перебуває одночасно у власності кількох осіб, податок на нерухомість визначають за спеціальними правилами:
- спільна часткова власність кількох осіб : кожна з цих осіб — за належну їй частку;
- спільна сумісна власність кількох осіб, але не поділена в натурі : одна з таких осіб-власників, визначена за їхньою згодою, якщо інше не встановлено судом
- спільна сумісна власність кількох осіб, яка поділена між ними в натурі: кожна з цих осіб - за належну їй частку
- Які терміни подання звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для юридичних осіб?
Податок на нерухоме майно для юридичних осіб платники обчислюють самостійно станом на 01 січня звітного року і не пізніше 20-го лютого цього
ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому у статті 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Сплачується податок на нерухомість авансовими внесками щоквартально – до 30-го числа місяця, який настає за звітним кварталом (п.п.«б» п. 266.10 ПКУ).
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою — платником подається впродовж 30 к. днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
- Який термін сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для юридичних осіб?
Юридичними особами податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30-го числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Якщо нерухомість була продана іншому власнику, то податок сплачується так: попередній власник сплачує податок за період з 1 січня року продажу нерухомості до початку місяця, коли право власності було припинено, тобто за місяць продажу податок не сплачується; новий власник сплачує податок починаючи з місяця придбання такої нерухомості. (п.п. 266.8.1 ПКУ).