Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Відбувся сеанс телефонного зв'язку ,,гаряча лінія” на тему: ,,Особливості зберігання та використання пального для електрогенераторів” 

опубліковано 23 січня 2026 о 13:31

Фахівцями управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Львівській області проведено аналіз запитань з якими найчастіше зверталися платники податків Львівщини за телефонами “гарячої лінії” щодо питань сплати акцизного податку, ліцензійних питань; заповнення та подання податкової звітності , зокрема, щодо зберігання та використання пального для електрогенераторів та надали роз’яснення на актуальні запитання. 

- Чи потрібно суб’єкту  господарювання на період дії воєнного стану в Україні отримувати ліцензію на право зберігання пального, якщо пальне споживається для заправлення електрогенераторної установки?

Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг).

- А якщо зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки буде в обсязі понад 2000 літрів?

Якщо зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки буде в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, то зберігання пального здійснюється суб’єктом господарювання на підставі декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального, яка в довільній формі, в паперовому або електронному вигляді  подається безоплатно до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

- Які відомості зазначаються у декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального?

1.  Про суб’єкта господарювання:

-    для юридичних осіб - найменування, код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження;

-   для фізичних осіб - підприємців - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), місцезнаходження (адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою - підприємцем), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та/або номер паспорта (для фізичних осіб, які мають право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);

-   для осіб, уповноважених на ведення обліку діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи, та осіб, які є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, - найменування та код уповноваженої особи згідно з ЄДРПОУ і податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору;

-  для іноземних суб’єктів господарської діяльності - найменування та податковий номер постійного представництва.

2.   Загальна місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження.

- Коли набувається право на зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів при поданні декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального? 

Право на зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, набувається з моменту подання декларації до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.