Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На зв’язку - ,,гаряча лінія”

опубліковано 19 лютого 2020 о 11:50

Під час чергового сеансу телефонної ,,гарячої лінії” на запитання платників податків відповідала  начальник Червоноградської державної податкової інспекції Червоноградського  управління Головного управління ДПС у Львівській області Світлана Клименко.

Який розмір єдиного внеску встановлений для фізичних осіб-підприємців при нарахуванні заробітної плати працівникам – особам з інвалідністю?

Відповідно до частини тринадцятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), зокрема, для фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 відс. визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ для працюючих осіб з інвалідністю.

Чи має право платник податку, який навчається на військовій кафедрі навчального закладу, на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу на суму витрат, понесених ним на користь закладу освіти за навчання на військовій кафедрі?

Платник податку, який навчається на військовій кафедрі навчального закладу, є здобувачем професійної військової освіти, тому має право на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року на суму витрат, понесених ним на користь закладу освіти за навчання на військовій кафедрі.

Хто з 19 квітня 2020 повинен застосовувати касові апарати ?

Законом України  від 20.09.2019 №129-IX  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» внесено зміни:

До 1 жовтня 2020 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Як зареєструвати програмний РРО?

Реєстрація програмного РРО відбуватиметься онлайн в електронному кабінеті і його використання стає простішим, дешевшим та швидшим. Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО залежно від своїх потреб.