Територіальні органи ДПС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Майже 13 мільйонів гривень податку на нерухоме майно надійшло до місцевого бюджету Дрогобиччини

28.07.2020

Як повідомили в Дрогобицькому управлінні ГУ ДПС у Львівській області, з початку 2020 року до місцевого бюджету Дрогобицького регіону надійшло 12,7 мільйона гривень податку на нерухоме майно. Це майже на 2,4 мільйона гривень більше, аніж в аналогічному періоді минулого року. Зокрема, юридичні особи сплатили 9,6 мільйона гривень, фізичні особи – власники нерухомості, перерахували 3,1 мільйона гривень цього податку.

Нагадаємо, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості. Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток.

При цьому пільгові розміри майна для фізичних осіб, на які не застосовується ставка податку, становлять для квартири чи декількох квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;
для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – 180 кв. метрів.
Водночас, пільги з податку у вигляді неоподатковуваних квадратних метрів (60, 120 та 180) для фізичних осіб не застосовуються: до об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності); до об’єктів оподаткування, якщо їх загальна площа перевищує 300 кв. метрів (для квартири, квартир), 600 кв. метрів (для будинку, будинків), 900 кв. метрів (для різних типів житлових об’єктів).
Ставки податку встановлюються органами місцевого самоврядування.
Також варто зазначити, що відповідно до норм Податкового кодексу України, за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи-платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. Податкове зобов’язання за звітний рік сплачується:

-  фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

-  юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом,  які відображаються в річній податковій декларації.