Територіальні органи ДПС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Щодо особливостей списання сум недоїмок, штрафів та пені платникам єдиного внеску під час проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» у Дрогобицькому управлінні

31.07.2020

Темою чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», який днями відбувся у Дрогобицькому управлінні ГУ ДПС у Львівській області стали зміни, передбачені нормами Закону України від 13.05.2020 року №592- IX «Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон №592- IX).

На питання додзвонювачів відповідала начальник відділу по роботі з податковим боргом Дрогобицького управління Наталія Слободянюк.

Наводимо найбільш цікаві питання, які обговорювались під час заходу.

Які суми підлягають списанню у відповідності до змін, передбачених нормами Закону №592- IX?

Списанню підлягають  суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску( крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592- IX, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. Списання відбувається за заявою платника.  

Розкажіть про умови, за яких можливе списання сум недоїмок, штрафів, пені по єдиному соціальному внеску?

Умовами такого списання є подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом 592- IX:

а) платниками – фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП), які обрали загальну систему оподаткування – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи ФОП  заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та подання до податкового органу – звітності відповідно до вимог частини 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592-IX. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) особами, які провадять незалежну професійну діяльність – до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини 2 ст. 6 Закону №2464 за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592-IX. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Податковий орган протягом 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.

В яких випадках податковий орган може відмовити у списанні недоїмки по єдиному внеску після проведення камеральної перевірки?

Податковий орган може відмовити списувати суми недоїмки, штрафних санкцій і пені за умови, якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1) платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01.01.2017 р. до дня набрання чинності Законом № 592- IX;

2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

Якщо ж суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Чи мають право на списання недоїмки, нарахованої платникам єдиного внеску, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування?

Ні. Під час заходу посадовець звертала увагу додзвонювачів, що нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період  (з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592-IX) суми недоїмки, штрафних санкцій і пені поверненню не підлягають.