Територіальні органи ДПС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» у Городоцькій ДПІ

07.04.2021

Заступником начальника – начальником відділу з надання адміністративних та інших послуг Городоцької  ДПІ  Головного управління ДПС у Львівській області Орестом Мельником проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо особливостей декларування громадянами доходів, одержаних впродовж 2020 року.

Який граничний строк подачі Декларації  про майновий стан і доходи за 2020 рік

Для громадян, які відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, - до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день – 30.04.2021.                              

Громадяни, які мають намір задекларувати право на податкову знижку за 2020 рік можуть подавати декларації про майновий стан і доходи до 31 грудня 2021 року. 

Куди потрібно подавати декларацію?                                          

Декларацію про майновий стан і доходи треба подавати за місцем  своєї податкової адреси.

Якщо  протягом 2020 року відбувся  продаж двох автомобілів, чи потрібно сплачувати податки ?

Дохід, отриманий від продажу протягом звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля , мотоцикла, чи мопеда, не підлягає оподаткуванню податком на доходи з фізичних осіб , другий об’єкт – оподатковується за ставкою 5 відсотків, а третій і наступні легкові автомобілі – за ставкою 18 відсотків.

Крім того, з доходу, отриманого від продажу другого та наступних легкового автомобіля чи мотоцикла,обо мопеда, необхідно сплатити військовий збір за ставкою 1,5 відсотки. 

В який спосіб платник може подати декларацію про отримані доходи?

Наразі нічого не змінилось. Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи: особисто або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації;

А також засобами електронного зв’язку через електронний сервіс в Електронному кабінеті сформувати декларацію  вже частково заповненими даними.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний вебпортал ДПС:       https://cabinet.tax.gov.ua.

Яким чином оподатковуються ПДФО доходи отримані фізичною особою від іншої фізичної особи?

Фізична особа, яка протягом звітного календарного року отримує доходи за надані послуги від іншої фізичної особи, зобов’язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету ПДФО з таких доходів за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотків.

За якою формою подавати Довідку про доходи для отримання податкової знижки?

Платник податку зобов’язаний пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням права на отримання податкової знижки, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації. Одним із таких документів є довідка про доходи. Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (П. І. Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація: сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою); розмір та сума податкової соціальної пільги; сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осі

Чи можна скористатись правом на податкову знижку не заходячи в податкову?

Так, в даний час якраз триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року, для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, і для використання права на податкову знижку.