Якщо підприємець здійснює продаж товарів за готівку, то він зобов’язаний видавати покупцю фіскальний чек. Про це під час зустрічі з платниками податків інформувала заступник начальник Сколівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Галина Чобич.
За словами посадовиці, з 1 січня 2022 року фізичні особи – підприємці платники єдиного податку другої-четвертої груп, які здійснюють готівкові розрахунки зобов’язані застосовувати РРО або ПРРО. Без касових апаратів мають право працювати лише спрощенці першої групи та ті, які здійснюють торгівлю на території села за умови використання КОРО та РК та якщо річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, який у 2022 році дорівнює 1 085 500 гривень. Водночас необхідно застосовувати РРО на території села, якщо роздрібна торгівля здійснюється в одному торговельному об’єкті, в якому здійснюється реалізація підакцизної продукції чи такий СГД здійснює торгівлю через Інтернет.
Галина Чобич розповіла, що платники можуть використовувати як традиційні касові апарати так і програмні. При цьому звернула увагу на переваги програмних РРО, зокрема, на безкоштовне придбання програмного продукту, розробленого ДПС, встановлення програми на будь-який гаджет: телефон, ноутбук чи планшет, онлайн реєстрацію в контролюючому органі, передачу даних до ДПС без залучення інформаційних еквайєрів. За словами посадовиці, уся необхідна інформація щодо реєстрації та використання ПРРО розміщена на веб-сайті ДПС України. Однак, якщо у СГД виникнуть додаткові питання, консультацію можна отримати у центрі обслуговування Сколівської ДПІ.
Також Галина Чобич нагадала про обов’язок спрощенців, які реалізовують складну побутову техніку, лікарські засоби або вироби медичного призначення, ювелірні чи побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та спрощенці - платники ПДВ вести облік товарних запасів.
Окрім цього розповіла, що відповідно до норм Податковому кодексу окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору.
Подати декларацію фізична особа повинна до 1 травня, а сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податкової декларації, до 01 серпня року.
Крім цього, податківець поінформувала підприємців про податкову амністію, зазначивши, що громадяни, які отримували доходи, або стали власниками активів, податки з яких не були сплачені або сплачені неповністю, з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року мають можливість легалізувати свої статки, подавши одноразову декларацію та сплативши одноразовий збір за зниженими ставками.
Наостанок, Галина Чобич розповіла про переваги сплати податків і зборів через єдиний рахунок, про електронні сервіси ДПС та основні положення Закону України від 14.12.2021 № 1946-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».