Фахівці Яворівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області роз’яснюють платникам основні аспекти механізму одноразового декларування.
Важливим моментом є те, що податкова служба не перевірятиме джерело походження активів, які громадянин зазначив у своїй одноразовій декларації. Платник самостійно визначає суму активів, з яких не було сплачено податки, та суму одноразового збору до сплати.
Платник зобов’язаний надати відповідні документи у випадку, якщо мова йде про закордонні активи
За результатами аналізу декларацій податкова служба проводить камеральну та документальну позапланову перевірки. Під час камеральних перевірок перевіряються лише логічні та арифметичні помилки в деклараціях.
Платник самостійно визначає вартість свого майна, яке буде об’єктом одноразового декларування, та суму, з якої не було сплачено податки. Саме з цієї неоподаткованої вартості і буде вираховуватися сума одноразового збору.
Сплата збору здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Крім того, учасників заходу проінформували, що особа-декларант має право розділити цей податок три платежі та сплатити його трьома рівними частинами:
- першого платежу – протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
- другого платежу – до 1 листопада 2023 року;
- третього платежу – до 1 листопада 2024 року.
Однак ставка податку тоді буде вища: 6%; 11,5% (!!! Тимчасово з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначена пунктом б) цього розділу, застосовується у розмірі 7%) та 3% відповідно.