Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Радехівська ДПІ інформує : чергова зустріч  з платниками - автоматичне скасування реєстрації ПРРО фіскальним сервером ДПС

опубліковано 20 листопада 2023 о 13:17

На черговій зустрічі з платниками податків начальник Радехівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Руслана Мулявка розповіла, що згідно з Порядком реєстрації та застосування ПРРО, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2020 №317, скасування реєстрації ПРРО здійснюється автоматично фіскальним сервером ДПС якщо:

- згідно з ЄДР юридичну особу чи ФОП припинено;

- господарська одиниця, де використовується ПРРО, згідно з повідомленням про об’єкти оподаткування суб’єкта господарювання (повідомлення №20 - ОПП) закрита або не експлуатується;

- в контролюючому органі наявне судове рішення про ліквідацію суб’єкта господарювання у зв’язку з рішенням про ліквідацію суб’єкта господарювання у зв’язку з банкрутством;

- наявні дані стосовно ФОП про його смерть, недієздатність;

- суб’єкта господарювання знято з обліку в контролюючих органах.

Відповідно до цих вимог ДПС запроваджено модуль автоматичного скасування реєстрації ПРРО засобами якого один раз на добу перевіряється наявність таких підстав, та у разі їх встановлення реєстрація ПРРО скасовується автоматично.

Для уникнення скасування ПРРО звертаємо увагу користувачів ПРРО на обов’язкове дотримання таких умов:

     1) у разі зміни даних щодо господарської одиниці у зв’язку зі зміною її назви, адреси місцезнаходження через перейменування вулиць, інших об’єктів топоніміки, до контролюючого органу необхідно подати повідомлення №20-ОПП про зміни щодо об’єкта господарювання, а не про його закриття/відкриття;

2) ідентифікатор об’єкта оподаткування (господарської одиниці) обліковується в контролюючих органах у прив’язці до ПРРО. Закриття ідентифікатора для об’єкта оподаткування, який закривається, розпізнається модулем як закриття господарської одиниці, де застосовується ПРРО, що є підставою для скасування його реєстрації. У зв’язку з цим закриття/відкриття об’єкта оподаткування, на який зареєстровано ПРРО, із присвоєнням йому нового ідентифікатора, потребує перереєстрації ПРРО у день присвоєння нового ідентифікатора такому об’єкту оподаткування (господарській одиниці).

Слід зазначити, що в приватній частині Електронного кабінету наявні дані про об’єкти оподаткування платника податків, які перебувають на обліку в контролюючих органах.

Рекомендуємо після подання повідомлення №20-ОПП перевірити чи відповідають дані про об’єкти оподаткування даним про господарську одиницю та у разі виявлення розбіжностей повторно подати повідомлення №20-ОПП та/або здійснити перереєстрацію ПРРО.

У разі автоматичного скасування реєстрації ПРРО суб’єкт господарювання може повторно зареєструвати ПРРО на нову господарську одиницю.

Крім цього, податківці розповіли платникам про електронні сервіси ДПС України та наголосили, що через приватну частину Електронного кабінету громадяни можуть подати декларацію про майновий стан і доходи, отримати довідку про доходи, переглянути розрахунки з бюджетом та отримати повідомлення-рішення про сплату майнових податків.