Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

 Відповіді на актуальні питання податкового законодавства під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» у Львівській ДПІ

опубліковано 12 лютого 2024 о 15:57

Для підтримки конструктивного діалогу з платниками податків заступниця начальника Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Олександра Гедз провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з актуальних питань податкового законодавства.

Платники мали змогу отримати кваліфіковані відповіді на різноманітні запитання оподаткування, такі як: порядок застосування РРО/ПРРО, щодо заповнення поля «Призначення платежу» у платіжних інструкціях при сплаті податків і зборів. 

Під час телефонної розмови посадовиця акцентувала увагу додзвонювачів на обов’язковому застосуванні РРО/ПРРО суб’єктами підприємницької діяльності, оскільки з 1 жовтня 2023 року відновлено відповідальність за непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО відповідно до норм Закону України від 30.06.2023 року №3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України  щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Також платники цікавилися порядком реєстрації РРО та програмного РРО, запитували, чи відносяться до розрахункового документу фіскальний чек, який друкується через «Програмний РРО», що таке «офлайн-режим» для застосування програмного РРО, як працювати з програмним РРО в «офлайн-режимі». 

Відповідаючи на запитання щодо подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді з метою реалізації права на отримання податкової знижки, Олександра Гедз пояснила, що для подання декларації громадяни можуть скористатися Електронним кабінетом платника або мобільним застосунком «Моя податкова». При цьому наголосила, що для роботи з цими сервісами необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу. 

Податківка нагадала, що з 01 грудня 2023 року надавачами платіжних послуг запроваджено використання платниками  виключно структурованого формату реквізиту «Призначення платежу» згідно з міжнародним стандартом ISO20022, а також про мобільний застосунок «Моя податкова», який є простим і зручним інструментом для отримання електронних сервісів податкової служби і сплати податків з використанням платіжних систем. 

Платники також цікавились питаннями використання електронних сервісів ДПС, зокрема проведення звірки по платежах до бюджету з використанням «Електронного кабінету платника» та застосунку «Моя податкова». Олександра Гедз проінформувала платників про встановлення та використання застосунку «Моя податкова», а також можливості в режимі реального часу дізнатися про наявність чи відсутність податкового боргу, подати податкову декларацію на податкову знижку, сплатити податки до бюджету, отримати повідомлення про нарахування земельного податку. 

На всі запитання додзвонювачів надано кваліфіковані відповіді згідно з нормами чинного законодавства.