Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Кваліфіковані консультації – у Львівській ДПІ

опубліковано 12 лютого 2024 о 16:00

Платники податків, які звертаються за сервісними послугами до Центру обслуговування платників Львівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області, отримують від працівників ДПІ фахові роз’яснення щодо застосування податкового законодавства.  

Зокрема, під час проведення тренінгу ГДІ Львівської ДПІ Оксана Чепіль розповіла присутнім, що громадяни, які впродовж минулого року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2024 року, а суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначені в декларації, необхідно сплатити до 1 серпня цього року.  

Надати податкову декларацію платник може за вибором – особисто або уповноваженою на це особою, поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет. З 01.01.2024 р. діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкція щодо її заповнення, оновлена редакція яких затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Нова форма податкової декларації передбачає виокремлення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) при визначенні мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь. Водночас звертаємо увагу, що сплата податку при визначенні МПЗ фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) здійснюється за кодом бюджетної класифікації «11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».

Інспекторка також інформувала платників про мобільний застосунок Моя податкова, де у розділі «Послуги» є можливість подати декларацію про майновий стан і доходи з метою декларування неоподаткованих доходів, а  також для отримання податкової знижки. Роз’яснила, що завантажити застосунок Моя податкова можна в AppStore або GooglePlay.