Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Питання податкового обліку - під час «гарячої» телефонної лінії у Старосамбірській ДПІ

опубліковано 10 липня 2024 о 15:58

Цього разу на питання платників щодо податкового обліку та надання адміністративних послуг під час сеансу «гарячої» телефонної лінії  відповідав начальник Старосамбірської ДПІ Віктор Дмитрук.     

Спілкуючись з новоствореними платниками податків посадовець акцентував увагу на  необхідності подання повідомлення про об’єкти оподаткування за ф.№ 20-ОПП.   Так, суб’єкти  господарювання зобов’язані повідомляти податкові органи про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням. Повідомлення за ф. №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкту оподаткування до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків як в паперовому, так і в електронному вигляді.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.  При цьому, вказана форма також має бути подана і при ліквідації заявленного об’єкту оподаткування.  

Перевірити подані відомості про об’єкти оподаткування можна в приватній частині Електронного кабінету платника податків. В приватній частині Електронного кабінету платника є можливість заповнення Повідомлення за ф. № 20-ОПП (ідентифікатор форми J/F1312002) та подачі його в електронному вигляді після накладення електронно-цифрового підпису.  

Відповідаючи на питання громадян щодо внесення змін до облікових даних посадовець роз’яснив, що при зміні адреси реєстрації, фізичні особи зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних протягом місяця з дня виникнення  шляхом подання Заяви за формою № 5ДР. Фізичні особи подають заяву особисто або через представника до Державної податкової інспекції за своєю податковою адресою, а у разі зміни місця проживання - до ДПІ за новим місцем проживання. Громадяни, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якої ДПІ. 

Щодо видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків платників поінформовано, що видача такої довідки за конкретний період  можлива не раніше 50 днів після закінчення такого періоду та подання податкової звітності податковим агентом, А видача довідки про доходи СПД – після подання звітності таким підприємцем.  

На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.