Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» в Бориславській ДПІ: подання звітності в електронному вигляді – безліч зручностей та переваг

опубліковано 26 лютого 2021 о 08:44

Напередодні в Бориславській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із заступником начальника Бориславської ДПІ Олегом Демком на тему: «Переваги звітування засобами телекомунікаційного зв’язку, особливості декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році». Під час розмови із додзвонювачами обговорено найбільш актуальні питання, пов’язані з поданням звітності в електронному вигляді, декларуванням доходів громадян, термінами та способами подання декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларації).

            Що необхідно для подання звітів в електронній формі ?

Для подання звітності в електронній формі у режимі онлайн необхідно насамперед отримати електронний цифровий підпис (так званий електронний ключ), який видається Акредитованими центрами сертифікації ключів. Перелік таких центрів можна знайти у відкритій частині «Електронного кабінету». Потім необхідно авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа в «Електронному кабінеті», отримати відомості про доходи з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків. Після отримання відповіді від ДПС слід перейти до заповнення форм звітнотсті.

Куди подається податкова декларація про майновий стан і доходи?

За вибором платника податків Декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку.

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити Декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

Терміни подання декларації про майновий стан і доходи?

Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2020 рік:

- для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Останній день – 09.02.2021;

- для громадян, які відповідно до норм розділу IV ПКУ зобов’язані подавати Декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до  01 травня року, що настає за звітним. Останній день – 30.04.2021;

- для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – по 31 грудня включно наступного за звітним роком. Останній день – 31.12.2021.

            Чи можна отримати кваліфіковану допомогу при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у режимі онлайн?

При направленні Декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про доходи та про майно, наявних в податковій.

Інформацію про порядок декларування доходів можна отримати на офіційному вебсайті ДПС України, на сторінці Головного управління ДПС у Львівській областіі, де створено окремий розділ «Деклараційна кампанія — 2021». Тут можна переглянути всі необхідні нормативно-правові акти, знайти форму річної декларації, зразок її заповнення тощо.

Якщо фізична особа є платником єдиного податку, чи можна подати Декларацію на отримання податкової знижки?

Однією з умов отримання права на податкову знижку є те, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу, нарахованого як заробітна плата (заробітна плата виплачуються у зв’язку з відносинами трудового найму).

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування та платник єдиного податку не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних ними від підприємницької діяльності. Право на податкову знижку має тільки фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування та платник єдиного податку, що є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.