Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Питання декларування доходів громадян та застосування РРО звучали під час інтерв’ю на радіостудії

опубліковано 10 березня 2021 о 14:18

Днями на радіостудії «Новий двір» відбулось інтерв’ю із заступником начальника ДПІ - начальником відділу з надання адміністративних та інших послуг Червоноградської ДПІ Світланою Клименко щодо застосування реєстратора розрахункових операцій та з питань декларування доходів громадян.

Наводимо запитання та відповіді на них:

Кому з платників єдиного податку з 1 січня 2021 року необхідно застосовувати РРО?

Законом України від 01 грудня 2020 р. № 1017 передбачено що реєстратори розрахункових операцій у 2021 році повинні застосовуватись платниками єдиного податку другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом року  перевищив 1 320 000 грн., незалежно від обраного виду діяльності, та обов'язково (незалежно від доходу) для тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння.

Коли необхідно розпочати використовувати РРО платнику єдиного податку у разі перевищення граничного рівня доходу?

У разі перевищення платником єдиного податку (фізичною особою – підприємцем) в календарному році обсягу доходу 220 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2021 році це 1 320 000грн.), застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим і починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Розкажіть про програмний реєстратор розрахункових операцій.

Програмний РРО – це програма, яка встановлена на певний пристрій та забезпечує передачу даних до серверу ДПС по кожній операції з приймання готівки чи платежу банківською карткою, а також запис даних до внутрішньої пам’яті пристрою-носія. Таку програму можна встановити на комп’ютер, ноутбук, смартфон, планшет або інший гаджет продавця.

Державна податкова служба заохочує використання платниками ПРРО та забезпечує безкоштовне програмне рішення. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.

Які фінансові санкції передбачено з 1 січня 2021 року у разі  незастосування реєстратора розрахункових операцій?

У разі проведення розрахункових операцій з використанням РРО, програмних РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО, застосовуються фінансові санкції в таких розмірах:

10 % вартості товарів (робіт, послуг) проданих з порушеннями, – за порушення, вчинене вперше;

50 % вартості – за кожне наступне вчинене порушення.

Тому Червоноградська ДПІ вкотре наголошує про необхідність дотримання вимог чинного законодавства.

Чи можна скористатись правом на податкову знижку не заходячи в податкову?

Так, в даний час якраз триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року, для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, і для використання права на податкову знижку.