Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про новації застосування РРО та ПРРО з 01 січня 2022 року у Львівській ДПІ

опубліковано 25 листопада 2022 о 14:29

Фахівцями Львівської  ДПІ ГУ ДПС у Львівській області було проведено зустріч з ФОП з метою роз’яснення щодо застосування у своїй діяльності РРО або ПРРО з 01.01.2022 року та про порядок ведення обліку товарних запасів, затверджений Наказом Міністерства фінансів від 03.09.2021 №496.

Як було наголошено під час заходу, з 1 січня 2022 року закінчився перехідний період згідно пункту 61 підрозділу 10 Розділу ХХ «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Податкового кодексу України і застосування РРО та/або ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, стане обов’язковим. Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати лише платники єдиного податку першої групи.

Було зауважено, що незалежно від обраного виду діяльності, РРО або програмні РРО повинні застосовувати підприємці – спрощенці другої – четвертої груп, які реалізують: технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту;

лікарські засоби, вироби медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Програмне забезпечення надається безкоштовно, встановити його можна на будь-який гаджет, отже витрачати кошти на класичний касовий апарат не потрібно. Державною податковою службою України розроблено спеціальний відеоурок, який допоможе швидко зареєструвати програмний РРО. Платники можуть ознайомитись, з відеоуроком на вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО». 

Поряд з безкоштовними ПРРО платники податків можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО відповідно до своїх фінансових можливостей та функціональних потреб.

З метою дотримання вимог чинного законодавства України, фахівці звернули увагу підприємців - платників єдиного податку ІІ-ІV груп на необхідності завчасної реєстрації РРО чи ПРРО у контролюючих органах.

Також, доведено до відома присутніх на зустрічі роз’яснення, надані Комітетом з питань фінансів, податкової та  митної політики Верховної Ради України листами від 30.12.2021р. №1039/2 і №1042/2 по застосуванню РРО/ПРРО фізичними особами-підприємцями, які є платниками єдиного податку, та  використанню банківських систем дистанційного обслуговування банків при здійсненні господарської діяльності.

Крім цього, податківці розповіли  присутнім , що з 1 вересня 2021 року розпочато кампанію з одноразового (спеціального) добровільного декларування громадян, котра триватиме до 1 вересня 2022 року. Присутнім було висвітлено основні питання проведення кампанії щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування,  пояснено, хто має право скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування; які ставки передбачені та спосіб розрахунку суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування;  як сплатити нараховані зобов’язання (як отримати розрахункові рахунки, які терміни сплати та варіанти оплати, тощо); які активи підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню; де можна знайти форму декларації та як вона заповнюється тощо.

 Посадовці наголосили, що така декларація подається обов`язково в електронному вигляді та особисто декларантом.

На заході податківці надали детальні роз'яснення з питань декларування доходів громадян, отриманих у 2021 році.

Також, було розглянуто декілька основних змін , передбачених Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо збалансованості бюджетних надходжень».

Учасники тренінгу під час спілкування з податківцями ставили чимало запитань, і на кожне з них отримали фахову відповідь.