Головне управління ДПС
у Львівській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Варто знати

опубліковано 23 грудня 2020 о 09:51

Управління електронних сервісів ГУ ДПС у Львівській області продовжує низку роз’яснень щодо порядку отримання адміністративних послуг:

  • що варто знати для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Попередні матеріали:

- про отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) громадянами України;

- як отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

- як отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;

- про включення неприбуткового підприємства (установи, організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

- щодо отримання довідки про доходи;

- підтвердження статусу податкового резидента України;

як отримати довідку про сплату податкових зобов’язань платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань;

- про отримання довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи);

- як отримати довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію).

Умови (підстави) отримання адміністративної послуги

Звернення суб’єкта господарювання щодо видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями в зазначеному ним місці торгівлі (місці реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнаному реєстраторами розрахункових операцій або де є книги обліку розрахункових операцій, в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв).

Перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, а також вимоги до них

Заява (довільної форми) (зразок).

У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (роздрібна торгівля алкогольними напоями), адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.

Порядок та спосіб подання документів, необхідних для отримання адміністративної послуги

Заява подається до Головного управління ДПС за місцем торгівлі суб’єкта господарювання, місцем формування поїзда (приписки судна).

Заява може бути подана безпосередньо до Головного управління ДПС уповноваженою особою заявника, надіслана поштою або передана через центри обслуговування платників, створені в державних податкових інспекціях.

Платність надання адміністративної послуги

Платно.

Розмір та порядок внесення плати

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить:

8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 гривень на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міст Києва та Севастополя на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, – 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Плата за ліцензії справляється щоквартально рівними частками і відповідно до Бюджетного кодексу України зараховується до місцевих бюджетів за місцем здійснення діяльності.

Інформацію про розрахункові рахунки для внесення плати (код бюджетної класифікації 22011100) розміщено:

у місцях прийому суб’єктів звернень головними управліннями ДПС в областях та м. Києві та державними податковими інспекціями;

на офіційному веб-порталі ДПС у розділі «Бюджетні рахунки».

Строк надання адміністративної послуги

Термін видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями становить 10 календарних днів.

Перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги

Невнесення плати за ліцензію.

Способи отримання результату

Видається у Головному управлінні ДПС заявнику або уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) при пред’явленні ним документа, що посвідчує особу.

Може бути видано в центрі обслуговування платників у разі зазначення такого місця отримання ліцензії у заяві.

Якщо в заяві, яку подано через центр обслуговування платників, не зазначено бажане місце отримання ліцензії, – видається у такому центрі.